با ما تماس بگیرید.

 

کمک فنر انواع خودرو رنو

آیا به موارد زیر توجه می کنید؟

 • هنگام رانندگی ماشین پرش دارد؟
 • لاستیک های شما ساییده شده اند؟
 • وقتی از روی دست اندازها عبور می کنید، یک ضربه شدید ایجاد می شود؟
در این صورت، این نشانه ها حاکی از آن است که شما باید تعمیر کمک فنر را انجام دهید و یا آن ها را تعویض کنید.
کمک فنر رنو یکی از مهم ترین قطعات رنو می باشد. کمک فنر ها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع خودرو و همچنین عملکردی که شما از خودرویتان انتظار دارید می توانید مدل آن را انتخاب کنید.ما در کمک فنرسازی رنو در کرج بهترین کمک فنر ها را باتخصص لازم برای انواع خودرو ها قرار میدهیم
شما می توانید کمک فنر رنو را از برند های مختلفی انتخاب کنید. هر یک از این برند ها مزیت ها و نقاط ضعف به خصوصی دارند. اما لازم است تا با توجه به فاکتور هایی که برای خودروی شما اهمیت دارد کمک فنر رنو را خریداری کنید.
کمک فنر در مجموعه قطعات خودرو یکی از مهمترین قطعات در سیستم تعلیق خودرو می باشدکه در سیستم تعلیق بصورت موازی بافنرها بسته میشود و مانند فنر های خودرو نیروی محوری و ضربات وارده را جذب میکند کمک فنری مورد تایید میباشد که در موقع فشرده شدن به سهولت منقبض شده اما در موقع بازشدن به کندی باز شود وقتی کمک فنر تحت فشار قرار میگیرد روغن از سوراخهای درشت تر سوپاپ ان جابجا می شودو روغن گرم میشود و همین گرم شدن روغن باعث کاهش کارایی کمک فنر میگردد.در سیستم کمک فنر های گازی، گاز موجود در کپسول اصطکاک کمتری ایجاد کرده و باعث کاهش گرمای تولیدی میگرددو به بالا رفتن راندمان کاری کمک مینماید.
به همین جهت پیشنهاد میگردد بجای کمک فنرهای روغنی از کمک فنرهای گازی در خودروهای خود استفاده نمایید.

انواع کمک فنر

کمک فنرها اگرچه انواع مختلفی دارند اما سه نوع از مهم ترین ها را معرفی خواهیم کرد.

کمک فنر هیدرولیکی یا روغنی

درون این نوع از کمک فنرها یک سیلندر قرار دارد که پر از روغن است و یک پیستون درون آن وجود دارد که در صورت بالا و پایین رفتن خودرو در دست اندازها و چاله ها درون سیلندر حرکت می کند. در اینگونه کمک فنرها در سر پیستون منافذ بسیار ریزی وجود دارد و هنگامی که پیستون درون سیلندر بالا می رود روغن با فشار زیادی از این منافذ خارج میشود و اینگونه انرژی جهشی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند و نیروی ضربه ای به وجود آمده خنثی میشود.

کمک فنر صلب یا تخت

اینگونه کمک فنرها معمولا در خودروهای سنگین مورد استفاده قرار میگیرند برای مثال حتما کمک فنرهای کامیون را دیده اید که طول زیادی دارند و به صورت لایه لایه روی هم قرار گرفته اند و شبیه به کمان یا شمشیر هستند. این نوع کمک فنرها 2 سر آن به دو نقطه از شاسی متصل است و هنگامی که چرخ خودرو بالا و پایین می رود جمع و باز میشوند که همین مقاومت در جمع شدن شدت نیروی ضربه ای که به شاسی و بدنه منتقل میشود را کاهش می دهد.

کمک فنر صلب یا تخت

اینگونه کمک فنرها معمولا در خودروهای سنگین مورد استفاده قرار میگیرند برای مثال حتما کمک فنرهای کامیون را دیده اید که طول زیادی دارند و به صورت لایه لایه روی هم قرار گرفته اند و شبیه به کمان یا شمشیر هستند. این نوع کمک فنرها 2 سر آن به دو نقطه از شاسی متصل است و هنگامی که چرخ خودرو بالا و پایین می رود جمع و باز میشوند که همین مقاومت در جمع شدن شدت نیروی ضربه ای که به شاسی و بدنه منتقل میشود را کاهش می دهد.

کمک فنر پنوماتیکی یا بادی

همانطور که از اسم این کمک فنر نیز پیداست خنثی کردن اثر ضربه ها در این کمک فنرها به کمک باد فشرده شده است. در این نوع کمک فنرها یک کمپرس در خودرو وجود دارد که هوای فشرده ارسال می کند و هنگامی که پیستون در سیلندر بالا و پایین می رود با مقاومت این هوای فشرده رو به رو میشود و از حرکت راحت و آزاد پیستون جلوگیری می کند. در این کمک فنر نیز نیروی ضربه ای به انرژی گرمایی تبدیل خواهد شد که این تبدیل انرژی راحتی سرنشینان درون کابین را به دنبال خواهد داشت.

تعمیر کمک فنر روغنی


کمک فنر روغنی شامل یک سیلندر عملکرد، یک میله پیستونی و توخالی فشرده سازی است که مایع کار را هدایت می کند. روغن موجود در این ناظر کمک فنر، به دلیل روغن آن، اثر مهاربندی ارتعاش را فراهم می کند.
جنبش از یک بخش از کمک فنر های جایگزین به دیگری، مقابله با چشمه ها را جذب می کند، در نتیجه ارتعاشات خود را از بین می برد و انرژی جنبشی خود را از بین می برد. جذب کننده های کمک فنر روغن تنها شامل دو لوله هستند. مایع کار این کمک فنر تنها روغن هیدرولیک است و می تواند تنها در یک جهت کار کند.

مزایای کمک فنر روغنی

هنگامی که کاویتاسیون اتفاق می افتد، ضخامت روغن هیدرولیک نیز تبدیل می شود، که باعث کاهش کارایی جذب کننده های ضربه می شود. با این حال، علیرغم تمام این کاستی ها، جذب کننده های کمک فنر هیدرولیکی روغن حاوی برخی از ویژگی های خوش بینانه ای است که قابل توجه است.
کمک فنر روغنی راحت و نرم باقی می ماند. این کمک می کند تا در ارائه یک سواری بسیار راحت به کاربران حتی اگر آنها را به سکوت، بدون سرعت بالا و بارهای سنگین رانندگی می کنند. کمک فنر روغنی بسیار مفید و مزایای شگفت انگیزی را ارائه می دهند. یکی از مهمترین مزایای این نوع کمک فنر بسیار مقرون به صرفه و به راحتی قابل دسترسی است.

جوانب مثبت و منفی کمک فنر روغنی هیدرولیکی
برخی از مزایا و معایب کمک فنر هیدرولیک روغنی به شرح زیر است:
جوانب مثبت:کمک فنر روغنی فراگیر هستند و می توانند به عنوان تولید کننده و مدل ماشین شما به دست آورند. این شامل ساخت و ساز ساده است.قیمت ستون های هیدرولیکی نسبت به سایر انواع مقرون به صرفه است.انعطاف پذیری و راحتی را تضمین می کند.

تعمیر کمک فنر گازی


تولید کنندگان مخزن گاز را با نیتروژن گازی( نه هوا) در یک کمک فنر گازی، پر می کنند. گاز تحت فشار بالا قرار می گیرد. اکثر افراد این تصور غلط را دارند که کمک فنر گازی تنها با گاز کار می کند، که اشتباه است. حقیقت این است که شامل گاز و روغن است.
کمک فنر گاز شامل دو ماده است. این دو ماده در یک مخزن باقی می ماند؛ با این حال، آنها توسط یک غشای منحصر به فرد تقسیم می شوند. گاز نیتروژن برای فشرده سازی روغن استفاده می شود، و از ایجاد حباب و فوم جلوگیری می کند. همانطور که نیتروژن تحت فشار بالا باقی می ماند، این باعث می شود که پیستون همیشه در یک حالت تحت فشار قرار گیرد، بنابراین باعث می شود که پیستون ها بر سر جای خود باقی بمانند. از این رو پایداری و کارکرد کمک فنر در شرایط مختلف بهتر می شود. علاوه بر این کمک فنر و ستون ها بهتر خنک می شوند. شما می توانید آنها را در جهت های مختلف نصب کنید بدون تاثیر بر عملکرد موثر آنها این کار انجام می شود. کمک فنر های گازی با کمک های روغنی بسیار متفاوت هستند و برای خوردو های اسپورت بسیار کاربردی تر هستند.
در تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی تعمیرکاران حرفه ایی با شناخت دقیق از انواع کمک فنر قادر به تعمیر و تعویض انواع کمک فنر هستندو مشتریان عزیز با خیالی راحت میتوانند خودروی خود را به ما بسپارند.

جوانب مثبت و منفی کمک فنر گازی
برخی از مزایا و معایب کمک فنر گازی به شرح زیر است: کمک فنر سازگار با اتومبیل های مسابقه ای است. برای رانندگی در خیابان ها و جاده های نا هموار مناسب تر است.
گازی که در این نوع کمک ها وجود دارد موجب خنک شدن روغن و جلوگیری از ایجاد حباب می شود.

تعمیر کمک فنر پرسی


عملکرد کمک فنر ها این است که مطمئن شوید که لاستیک های وسیله نقلیه شما به طور مداوم بر روی زمین باقی می ماند. آنها این کار را با مدیریت چگونگی تعلیق و فنر ها انجام می دهند.
این امر اجازه می دهد تا لاستیک های شما همیشه با جاده تماس داشته باشد، چه در حال رانندگی معمولی باشید چه رفتن روی تپه ها و زمین های ناهموار، و یا رانندگی در یک جاده پر از دست انداز. تمام ارتعاشات و لرزش درزمان رانندگی در چنین جاده ای توسط فنر های وسیله نقلیه و کمک فنر ها جذب می شود.
یک کمک فنر را با پایه های استروت مقایسه نکنید، زیرا آنها تفاوت دارند. Strut در ساختار سیستم تعلیق ساخته شده است، در حالی که کمک فنر دو قسمت از تعلیق را متصل می کند. به عبارت دیگر، تمام وزن وسیله نقلیه در بالای ستون قرار می گیرد و نه کمک فنر.
در تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی تعمیرکاران حرفه ایی با شناخت دقیق از انواع کمک فنر قادر به تعمیر و تعویض انواع کمک فنر هستندو مشتریان عزیز با خیالی راحت میتوانند خودروی خود را به ما بسپارند.

چه عواملی باعث نشت کمک فنرها می شود؟


یک کمک فنر معمولاً با گاز یا مایع پر می شود. همچنین یک طول شوک قابل تنظیم وجود دارد که دارای موقعیت های نرم، نرمال و محکم است.
دلیل اصلی پشت کمک فنر نشتی، فرسودگی یا آسیب دیدگی درزهای بالا است. سپس این امر باعث نشت مایع هیدرولیک از بالا می شود.
این امر دو دلیل دارد:
 • آلودگی وارد شوک می شود
 • این امر معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که صندوق عقب به درستی آب بندی نشده یا آسیب دیده باشد.
 • شافت آسیب دیده
 • هرگونه صدمه به شافت صیقلی باعث سایش سریع مهر و موم های فوقانی می شود. دلیل اصلی آن استفاده از انبر در حین نصب است که می تواند به شفت آسیب برساند.
اگر یک کمک فنر نشت می کند، باید سریعاً تعمیر کنید. در غیر این صورت، می تواند بسیار خطرناک باشد. هر دست انداز می تواند منجر به از دست رفتن تعادل خودرو و خارج شدن از کنترل شود. هنگامی که از سرعت گیرها، چاله ها یا مسیرهای سخت عبور می کنید این حالت حتی بدتر است. کمک فنر های نشت کننده یا فرسوده علاوه بر اینکه رانندگی شما را ناراحت می کند، می تواند باعث افزایش فواصل توقف در شرایط لغزنده یا مرطوب شود و منجر به یک تصادف جدی اتومبیل گردد.
شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما نسبت به رزرو وقت جهت تعمیر بدون معطلی اقدام فرمایید و یا با شماره های : 926 90 916-026 و 09127908496 تماس حاصل فرمایید

امنیت کمک فنر


برای اکثر ما، ایمنی وسیله نقلیه به معنای عدم رانندگی بیش از حد سرعت مجازمی باشد با این حال، برای مکانیک های دارای مجوز و تولید کنندگان اتومبیل، ایمنی خودرو برابر با سیستم تعلیق بی عیب و نقص است. مؤلفه اصلی سیستم تعلیق کمک فنر است. بنابراین، نقش اصلی آن در ایمنی خودرو تأمین ثبات فرمان و ایمنی کامل وسیله نقلیه می باشد.
اگر متوجه لرزش و عدم تعادل در خودرو هستید، باید کمک فنر های موجود در وسیله نقلیه خود را تعمیر یا جایگزین کنید. کمک های فرسوده از ظرفیت لازم برای کنترل اتومبیل برخوردار نیستند.

استقامت کمک فنر


نکته مهم دیگر در مورد کمک ها ثبات آن ها می باشد. آنها اصطکاک بین لاستیک اتومبیل و زمین را تقویت می کنند و باعث ثبات خودرو در جاده می شوند. اگر خیابان ها، بزرگراه ها و جاده های کشور کاملاً مسطح بودند، می توانستیم بگوییم که این کمک ها لازم نبودند. اما حتی به تازگی جاده های آسفالت شده دارای نقص های ظریف و ناچیزی هستند که نیرو را به چرخ اعمال می کنند و باعث بالا و پایین رفتن خودرو می شوند.
بدون کمک فنر رنو و یا سایر خودرو ها، تمام انرژی عمودی چرخ ها به بدنه خودرو منتقل می شوند و در نتیجه باعث صدمه به وسیله نقلیه و یا مسافران خواهد شد.

آسایش با کمک فنر


احساس راحتی در خودرو رایج ترین چیزی است که مربوط به کمک فنر می باشد. از زمان اختراع اولین خودرو، چالش افزایش راحتی مسافران بخش عمده ای از فرایند تولید بود. به همین دلیل این ضربه گیر ها اختراع شدند. کار آنها جدا از تأمین ثبات خودرو، اطمینان از راحتی همه مسافران است. آنها برای تأمین یک سواری صاف و راحت، میزان حرکات ارتعاشی را به دلیل نقص های مختلف جاده، کاهش می دهند.
امیدوارم، ما به شما کمک کنیم تا اهمیت و فواید کمک فنرها را درک کنید و چرا آنها برای یک رانندگی صاف بسیار مهم هستند. آنها جزء جدایی ناپذیر نه تنها برای راحتی کلی، بلکه برای ایمنی و پایداری وسایل نقلیه می باشند به همین دلیل است که باید به طور مرتب بازبینی و بررسی شوند.

علائم خرابی کمک فنر


بسته به بررسی ها و بازبینی های که در مورد نشت روغن در گاراژ برای تعمیرات به دست می آید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا قطعه ای نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد یا خیر.
با این حال ممکن است گاهی هزینه تعویض و یا تعمیر این قطعات گران تمام شود. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم برای تعویض کمک فنر حتما از قطعات اصلی و با کیفیتی استفاده کنید تا مجدد خیلی زود مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.
همانطور که می دانید کمک فنر یکی از مهم ترین انواع قطعات خودرو است و برای انتخاب بهترین انواع آن باید به خوبی دقت کنید. نه تنها برای افزایش رضایت از رانندگی باید کمک و تسمه ها به درستی جایگزین شوند، بلکه مهم است که مشکلات مربوط به کمک ها را نیز قبل از اینکه در چنین شرایط بدی قرار گیرند توسط تعمیرکار تشخیص داده شود در این صورت با امنیت بیشتری رانندگی خواهید کرد.
دانستن نکات مهمی که در خرابی و یا زمان تعویض کمک ها نقش دارند از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود تا امنیت راننده و سرنشینان بیشتر حفظ شود. در حالت ایده آل، توصیه می شود که در هر 80،000 کیلومتر کمک ها را چک و اگر نیاز به تعویض داشت آن ها را تعویض نمایید.

 • لرزش در هنگام رانندگی

 • اگر دریچه ها یا بست های پیستون در داخل کمک از بین رفته باشد، ممکن است به درستی تنظیم نباشد، این امکان را می دهد تا سیال کنترل نشده از دریچه و بست های پیستون عبور کند و با هر دست انداز ریز در جاده لرزش شدیدی را احساس خواهید کرد.

 • منحرف شدن از جاده

 • اگر دریچه یا پیستون درون کمک پوسیده شود، مایع سیال درون آن کنترل نشده و حتی کوچکترین حرکت فرمان یا کوچکترین کاربرد ترمز توسط راننده امکان حرکت شدید پیستون را درون سیلندر فراهم می کند. به این معنی که اگر به عنوان مثال به راست بپیچید، در هنگام چرخش وزن خودرو به سمت چپ سخت تر می شود و راننده مجبور است آن را اصلاح کند. در هنگام ترمز، وزنه دورتر از آنچه پیش بینی شده بود به جلو تغییر می کند و باعث متحرف شدن شما از مسیر اصلی می شود.

سوالات متداول

1آیا فرسودگی کمک فنر در خرابی جلوبندی نیز تاثیر دارد؟
بله تا حد متوسطی اگر کمک فنر شما دچار مشکل و ایراد باشه در جلوبندی نیز تاثیر می گذارد و باعث خراب شدن جلوبندی پیش می آید ولی به صورت کلی کم پیش می آید که جلوبندی توسط کمک فنر خراب شود، زیرا که کمک فنر نیز یکی از تجهیزات جلوبندی می باشد.
2در صورت خرابی کمک فنر باید چی کار کرد؟
هنگامی که شما متوجه شدید که کمک فنر های ماشین شما دچار اشکال شده است باید سریعا به مکانیکی مراجعه کنید تا تشخیص دهد آیا لازم است کمک فنر پراید تعمیر شود و یا تعویض شود ولی در بیشتر اوقات کمک فنر ها تعویض می شود.
3زمان لازم برای تعویض کمک فنر چه قدر می باشد؟
این بستگی به شما دارد که چگونه رانندگی می کنید، اگر به این صورت می باشد که از تمام دست انداز ها میپرید سریعا کمک فنر شما دچار خرابی می شود و باید آن را تعویض کنید ولی به صورت استاندارد کمک فنر ها بعد از 80000 کیلومتر لازم است که کمک فنر را تغیر دهید تا شما را دچار مشکل نکند، در نظر بگیرید که تعویض نکردن کمک فنر ها باعث آسیب وارد شدن به قطعات ماشین می شود.
4کمک فنر پنوماتیک بهتر است یا روغنی – هیدرولیکی؟
شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که بین کمک فنرهایی که گفتیم کدام یک بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کمک فنرهای روغنی و هیدرولیکی از لحاظ هزینه تعمیر و یا تعویض مناسب تر هستند و بهترین انتخاب در تهیه این قطعه نوع هیدرولیکی آن است . اما برای تعویض یا تعمیر کمک فنرهای پنوماتیکی باید هزینه بیشتری صرف کرد.

 

خدمات دیگر تعمیرگاه تخصصی رنو مهندس ابراهیمی
تعمیرگاه مهندس ابراهیمی مرکز تخصصی تعمیرات خودروهای خارجی ، با بهره گیری از بروزترین تجهیزات و کادری مجرب در کرج می باشد، از این رو می ‌توانید با خیال راحت ماشینتان را به ما بسپارید .
شما میتوانید جهت تعیین وقت تعمیرات خودرو خود با مراجعه به صفحه تماس با ما و یا تماس با شماره های : 926 90 916-026 ، : 09127908496 نسبت به رزرو اقدام فرمایید.