با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیك

تعمیر گیربكس اتومات انواع خودرو در تعميرگاه مهندس ابراهیمی

تعمیر گیربکس اتوماتیك دارای سیستم برقی پیچیده و ساختار هیدرولیکی می‌باشد بنابراین مستلزم توجه و حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه برای شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه با انواع تعمیر گیربکس اتوماتیك آشنا خواهید شد با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه برای شما عزیزان ارائه دهیم.

گیربكس هاي اتوماتيك نصب شده بر روي انواع خودرو هاي موجود در بازار ايرانیکی از دغدغه های بیشتر مالکان دارای خودرو این می باشد که هنگام رانندگی کردن به چه نکاتی باید توجه کنند تا آسیبی به خودرو وارد نشود و طریقه رانندگی آنها چگونه باید باشد تا مشکلی برای قطعات خودرو به وجود نیاید و این حساسیت زمانی به وجود می آید که نوع گیربکس خودروی آن ها اتوماتیک باشد.
 

رفع مشكل جعبه دنده اتومات

تعمير گيربكس انواع خودرو كيا، هيونداي، پژو، جيلي و ...

تعمیر گیربکس اتوماتیك دارای سیستم برقی پیچیده و ساختار هیدرولیکی می‌باشد بنابراین مستلزم توجه و حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه برای شما عزیزان ارائه دهیم.

گیربکس های نصب شده بر روی خودروهای اتوماتیک


یکی از دغدغه های بیشتر مالکان دارای خودرو این می باشد که هنگام رانندگی کردن به چه نکاتی باید توجه کنند تا آسیبی به خودرو وارد نشود و طریقه رانندگی آنها چگونه باید باشد تا مشکلی برای قطعات خودرو به وجود نیاید و این حساسیت زمانی به وجود می آید که نوع گیربکس خودروی آن ها اتوماتیک باشد.
تعمير خودرو پژو

تعمير گيربكس پژو

تعمیر گيربكس هاي اتوماتيك پژو 206، پژو 207
تعمير خودرو تويوتا

تعميرات خودرو تويوتا

تعمير گيربكس هاي مدل هاي خودرو تويوتا
تعمير خودرو هيوندای

تعمير خوردوهاي هيوندا

تعمير گيربكس انواع مدل هاي خودرو هيوندا
تعمير خودرو كيا

تعمير گيربكس كيا

تعمير خودرو هاي كيا اپتيما، سراتو، اسپورتيج و ...

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتيك


در گیربکس های اتوماتیک رنو فقط دستگاه کلیپ می تواند اطلاعات دمای روغن را نمایش دهد . روغن گیربکس اتوماتیک رنو باید حداکثر هر 120000 کیلومتر تعویض شود. کنترل سطح و تعویض روغن گیربکس از مواردی است که باید در خصوص گیربکس اتوماتیک رنو مورد توجه قرار گیرد. روغن گیربکس اتوماتیک نقش بسیار مهمی در کارایی گیربکس دارد و باید سطح و کیفیت آن تحت کنترل باشد یک سنسور در درون بلوک هیدرولیک قرار گرفته است تا دمای روغن گیربکس را هرلحظه به یونیت گیربکس اتوماتیک گزارش دهد. یونیت گیربکس تعداد دفعاتی که دمای روغن افزایش می یابد میزان دمای بالای روغن را در خود ثبت می کند. در گیربکس اتوماتیک رنو سنسوری برای حس کردن کیفیت روغن وجود و تعداد دفعاتی که دمای روغن از حد معمول افزایش می یابد و زمانی که روغن در دمای بالا باقی می ماند را ذخیره و آنها را به همراه تعدادی دیگر از پارامتر ها تجزیه و تحلیل کرده و وضعیت فرسودگی روغن را محاسبه می کند و به وسیله دستگاه عیب یاب گزارش می دهد.
آنالیز یونیت گیربکس اتوماتیک رنو می تواند وضعیت فرسودگی روغن را نشان هد اگر وضعیت روغن مناسب باشد آنچه مقابل Old Oil نشان داده می شود NO و اگر روغن فرسوده شده باشد مقابل Old Oil واژه Yes نشان داده می شود و روغن گیربکس اتوماتیک رنو باید تعویض شود.

نمونه گیربکس های نصب شده :


 • گیربکس های CVT : خودروهایی مانند رنو کولیوس مجهز به این نوع از گیربکس هستند.
 • گیربکس های Dual clutch: خودروهایی مانند رنو تالیسمان مجهز به این نوع از گیربکس می باشند.
 • گیربکس های اتوماتیک هیدرولیکی: خوروهایی مانند رنو مگان، رنو داستر، رنو تندر90 مجهز به این نوع از گیربکس می باشند. خودروهایی که گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی بر روی آن ها نصب شده است دارای قسمت های مختلفی هستند که مهم ترین آنها مدار هیدرولیک، کوپلینک هیدرولیکی، ترمز ها، دنده های سیاره ای، یونیت گیربکس اتوماتیک. و رعایت نکردن بعضی از اصول های رانندگی باعث آسیب دیدن به هر یک از قسمت های فوق می شود.

 

مزایای گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک کمتر به حرکات بدنی نیاز دارد و باعث می شود راننده با خیال راحت رانندگی کند و از هوشیاری بیشتری برخوردار باشد. گیربکس اتوماتیک از لحاظ ایمنی و سهولت استفاده نسبت به سایر گیربکس های معمولی از مزایای زیادی برخوردار است. با وجود گیربکس های اتوماتیک خودرو در شرایط ترافیکی به طور یکنواخت و نرم حرکت می کند.
 

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک


اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک رنو شامل:
 • دیفرانسیل
 • توربین
 • ترمزها
 • دنده ها
 • مجموعه دنده های سیاری می باشند.

علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک


 • روغن گیربکس نشت می کند و یا سطح آن پایین می آید.
 • چراغ اخطار موتور خودرو رنو روشن می شود.
 • دنده از جای خود خارج می شود.
 • بوی سوختگی به مشام می رسد.
 • هنگامی که دنده در حالت خلاص است خوردو صدای وز وز می دهد.
 • احساس لرزش در جعبه دنده
 

تقه زدن گیربکس اتوماتيك


علت تقه زدن می تواند اشکال داشتن در رانندگی راننده باشد که این مسئله شاید ساده ترین و رایج ترین علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک رنو است. در صورتی که راننده به درستی رانندگی نکند و یا در تعویض دنده ،و یا تغییر سرعت ، ناگهانی و نادرست باشد بخش کامپیوتری گیربکس در طول زمان فرسوده می شود و موجب تقه زدن گیربکس می شود. از دلایل دیگر تقه زدن گیربکس میتواند اشکال در روغن گیربکس باشد که در گیربکس های اتوماتیک رنو از روغن گیربکس استفاده می کنند در صورتی که این روغن آلوده شده باشد و یا به هر طریقی کیفیت خود را از دست داده باشد روانکاوی گیربکس ضعیف شده و حین عملکرد صدای تقه زدن گیربکس به گوش می رسد و یا می تواند علت تقه زدن معیوب شدن سوپاپ ها باشد، در صورتی که سوپاپ ها دچار مشکل شده باشند و عملکرد خود را به درستی انجام ندهند روغن گیربکس تحت فشار قرار می‌گیرد و روان سازی گیربکس اتوماتیک رنو به درستی انجام نمی شود و در عین کارکرد صدای تقه زدن گیربکس را راننده دریافت می کند ،و یا می تواند علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک رنو خرابی شیر رادیاتور گیربکس باشد که گیربکس های اتوماتیک باید درمحیط خنک کار کنند وسیستم آن همیشه باید خنک باشد به همین دلیل از یک سیستم و مایع خنک کننده در آن استفاده می شود که به وسیله شیر رادیاتور کنترل می گردد.اگر این شیر رادیاتور خراب شود حرارت بالا رفته و در حین کارکردن صدای تقه خواهد داد.

نکاتی در خصوص نگه داری از گیربکس اتوماتیک :


از خودرو رنو که مجهز به گیربکس اتوماتیک می باشد برای یدک کشی استفاده نکنید مخصوصا در هوای گرم زیرا احتمال سوختن روغن گیربکس وجود دارد و حداقل سالی یک بار برای مواردی مانند نشتی روغن ، رنگ و بوی آن به تعمیرگاه تخصصی رنو مهندس ابراهیمی مراجعه کنید و از هرگونه ایراد در گیربکس اتوماتیک رنو جلوگیری کنید.
 

تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو با هزینه مناسب

در برخی مواقع افراد فکر می‌کنند که پرداخت هزینه پایین به معنای دریافت خدمات بی کیفیت می باشد در صورتی که این چنین نیست و فقط افراد سودجو و بی تجربه هستند که هزینه‌های گزافی را در رابطه با تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای خارجی دریافت می‌کنند. و شما با مراجعه به مراکز مطمئن و حرفه ای می توانید میزان هزینه تعمیر خودرو را به حداقل برسانید.

در واقع همیشه مراکز مطمئن و معتبر برای اینکه بتواند رضایت تمام مشتریان را جلب نمایند و مشتریان جدید خود را به مشتریان دائمی تبدیل کنند به همین دلیل میزان هزینه را به حدی تنظیم می کنند تا باعث نارضایتی مشتریان نگردند
همچنین لازم به ذکر است که موارد مختلفی در بحث هزینه نهایی تعمیر دخیل هستند که از جمله می‌توان به نیاز به قطعات جدید، تخصص فرد تعمیرکار و استفاده از انواع تجهیزات و ابزارها در بحث تعمیر اشاره کرد این مورد مسلم است که اگر تعمیر به وسیله افرادی که به روش سنتی و قدیمی کار می‌کند سپرده شود در این حالت نیاز به زحمت زیاد و تایم زیادی برای تعمیر است چون این افراد از قطعات و ابزارهای قدیمی استفاده می کنند در صورتی که در تعمیرگاه مهندس ابراهیمی از بروزترین و جدیدترین دستگاه ها برای تعمیر خودرو استفاده می‌شود. و این مورد هم می‌توان گفت که تا ۸۰درصد زمان تعمیر را کاهش داده و همچنین دقت و کیفیت کار را فوق‌العاده افزایش می‌دهد.
که تمام این موارد به گونه‌ای در بحث هزینه نهایی تعمیر دخیل هستند که خوشبختانه امروز با وجود مرکز تعمیرگاهی مهندس ابراهیمی هزینه تعمیر موتور رنو، هزینه تعمیر گیربکس رنو، هزینه تعمیر کمک بادی رنو، هزینه تعمیر جلوبندی رنو، هزینه تعمیر صافکاری و نقاشی رنو،هزینه رفع مشکلات برق رنو، هزینه کارشناسی رنو و هزینه تمام خدماتی که در رابطه با رفع مشکلات خودرو رنو ارائه می گردد به حدی کاهش یافته است که به هیچ عنوان برای صاحبان خودرو نگران‌کننده نیست.
بدین ترتیب شما با خیال راحت و در سریعترین زمان ممکن می توانید به تعمیرگاه تخصصی رنو مهندس ابراهیمی برای برطرف کردن مشکلات موجود در خودروتان مراجعه نمایید.
 

عوامل خرابی گیربکس رنو

موارد مختلفی سبب خرابی گیربکس رنو می شود اما شایع ترین علت خرابی گیربکس رنو فاسد شدن و یا نشت روغن گیربکس است. روغن گیربکس سبب می شود تا قطعات مختلف گیربکس روی هم ساییده نشوند، ساییدگی چرخ دنده های گیربکس سبب می شود تا به تدریج کارایی و شتاب خودرو به شدت کاهش پیدا کند. به همین دلیل است که توصیه می شود در زمان های مقرر برای تعویض روغن گیربکس مراجعه کنید تا گیربکس دچار مشکل نشود.
از دیگر عواملی که سبب خرابی گیربکس می شوند می توان به اختلال در سیستم برقی خودرو، شل شدن اتصالات، گرمای بیش از حد خودرو، ورود گرد و غبار به خدال گیربکس خودرو، عدم سرویس به موقع خودرو.
مشکل در تعویض دنده یکی از رایج ترین نشانه های گیربکس آسیب دیده یا خراب است. اگر احساس می‌کنید تعویض دنده‌ها سخت‌تر می‌شود یا می‌شنوید که وسیله نقلیه خودکارتان برای تعویض دنده در حین رانندگی سخت‌تر می‌شود، وقت آن است که خودرو را به فردی ماهر نشان دهید.
هر گونه نشت روغن گیربکس در وسیله نقلیه شما می تواند نشانه ای از مشکل باشد، اما نشت مایع گیربکس به ویژه مشکل ساز است. مایع گیربکس شما برای روغن کاری و جلوگیری از آسیب شدید ناشی از رانندگی منظم بسیار مهم است. اگر متوجه نشتی شدید، مهم است که خودروی خود را در اسرع وقت بررسی کنید.

در طول سال ها ، ما با مشکلات مختلفی در مورد گیربکس رنو مواجه شده ایم ، از جمله:


 • Renault Kangoo Expression – مشکل “قاپیدن” در هنگام تعویض دنده های پایین
 • Renault Vel Satis 2003 – مشکل تعویض دنده.
 • Renault Espace – شیر برقی کنترل فشار P0745 یک مشکل.
 • Renault Modus 2005 – اغلب به حالت خزنده می رود.
 • Renault Espace Mark IV Series 3.5 L V9 – مشکل در لیز خوردن کلاچ روی گیربکس.
 • Renault Clio GT 2016 – نقص در گیربکس – صدای زمزمه در حین حرکت
این موارد رایج ترین مشکلات ایجاد شده در مدل های ذکر شده گیربکس رنو هستند که می توان با سرویس به موقع از بروز آن ها جلوگیری کرد.
هزینه بازسازی گیربکس رنو پس از بررسی میزان آسیب وارد شده به گیربکس و علت اصلی بروز آسیب توسط تکنسین های متخصص مشخص می شود. بدیهی است که هر نوع مشکل ایجاد شده در گیربکس اگر در ابتدا شناسایی شود هزینه ی به مراتب کمتری برای شما در پی خواهد داشت.
 

مرکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه مهندس ابراهیمی
تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی در تعمیر و سرویس گیربکس‌های رنو تخصص بسیار بالایی دارد. اگر خودرو رنو شما یا هر ماشین خارجی دیگر مشکلی در گیربکس را دارد، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است
که خودرو خود راتکان ندهید تا از صدمات و خسارات بیشتر جلوگیری کنید و سپس با تعمیرگاه گیربکس مهندس ابراهیمی با شماره های 09127908496 و 926 90 916-026 بگیرد تا شما را راهنمایی کنیم. اگر ماشین رنو شما قابل رانندگی نیست، ما می‌توانیم خودروی شما را با خودروبر سفارشی به تعمیرگاه خودمان برسانیم.

 

خدمات دیگر تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی
برای مشاوره رایگان با تعمیرکاران مجرب ما در تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی و دریافت بهترین راهنمایی با شماره زیر تماس بگیرید


: 02691690926

: 09127908496