با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک

انواع خودرو های داخلی و خارجی

انواع گیربکس اتوماتیک

سیستم تیپ ترونیک به راننده این امکان را می دهد تا با استفاده از شیفتر هایی که معمولا در پشت فرمان قرار دارند تعویض دنده را به راحتی انجام دهد. سیستم تیپ ترونیک به عنوان یک سیستم کمکی نیز در خودرو های گیربکس اتوماتیک استفاده می شود و اختیار بیشتری را به راننده می دهد و راننده می تواند تصمیم بگیرد که قبل از تعویض دنده توسط سیستم هوشمند خودرو، دنده را کم یا زیاد نماید. تمامی خدمات برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک در تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی صورت خواهد گرفت .با شماره تماس های 09127908496 و 02691690926با ما در ارتباط باشید

سی وی تی مخفف continuously variable transmission می باشد که مفهوم آن در فارسی را می تواند انتقال قدرت به صورت پیوسته دانست. از مزایای گیربکس های CVT می تواند به کاهش مصرف سوخت، انتقال روان و یکسان قدرت موتور و شتاب مناسب اشاره کرد. این گیربکس در خودرو هایی مانند نیسان ایکس تریل قشقایی و میتسوبیشی اوتلندر مورد استفاده قرار گرفته است و شرکت های استفاده کننده برنامه های توسعه خوبی بر روی این مدل دارند. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک CVT ، تعمیرگاه مهندس ابراهیمی در کنار شما است تا تمامی خدمات عیب یابی، تعمیر و سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک CVT را برای شما مشتریان عزیز به انجام برساند.

گیربکس های دو کلاچ یا DCT در واقع یک نوع گیربکس اتوماتیک هستند که از دو کلاچ مختلف بهره می برند. شاید بتوان این گیربکس ها را ترکیب دو گیربکس دستی دانست به دلیل اینکه هر کلاچ مسئولیت دنده های زوج یا فرد را بر عهده دارد. از مزایای این مدل گیربکس ها می تواند به تعویض دنده با سرعت بالا و همچنین امکان تغییر به حالت نیمه اتوماتیک و استفاده از پدال های پشت فرمان برای تعویض دنده اشاره کرد.تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی در کنار شما است تا تمامی خدمات مورد نیاز را همراه با گارانتی به شما ارائه نماید.

این گیربکس ها توسط شرکت پورشه به صورت ۷ سرعته با کلاچ دوگانه تعبیه شده است. تعویض دنده در این گیربکس ها به سرعت انجام می شود و هیچ ضربه ای را در خودرو احساس نخواهید کرد. گیربکس های پی دی کی بیشتر بر روی خودرو های پورشه مورد استفاده قرار گرفته است. گیربکس های پی دی کی با تعویض دنده مناسبی که دارد می تواند موجب شتاب بالا و مصرف سوخت پایینتر در خودرو ها شود. در صورتی که نیاز به تعمیر گیربکس پی دی کی دارید تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز خواهد بود.

سیستم اس ترونیک را کمپانی آئودی در خودرو های خود به کار می برد. در گیربکس اس ترونیک قابلیت تعویض دنده به صورت دستی در کنار تعویض دنده هومشمند برای راننده وجود دارد. گیربکس اس ترونیک دارای یک سیستم کلاچ دوگانه است که به عملکرد بهتر و کاهش مصرف سوخت کمک شایانی می نماید. تعمیرگاه مهندس ابراهیمی در کنار شما است تا تمامی خدمات عیب یابی، تعمیر و سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک اس ترونیک را برای شما مشتریان عزیز به انجام برساند.

گیربکس استپ ترونیک اولین بار توسط تیم BMW معرفی شد. این گیربکس ها انحصارا بر روی خودرو های BMW مورد استفاده قرار می گیرند و اولین خودرو هایی که از این نوع گیربکس بهره بردند خودرو های سری M خودروهای BMW بودند. این گیربکس دارای سه حالت کاملا اتوماتیک، دستی و اسپرت می باشد. در زمانی که شما حالت اسپرت را انتخاب کنید گام های تعویض دنده کم شده و تعداد ضریب دنده بیشتر می شود. این سه حالت به شما امکان کنترل بیشتر بر روی خودرو را می دهد. برای تعمیر گیربکس استپ ترونیک همراه با ضمانت با تعمیرگاه مهندس ابراهیمی در تماس باشید.

 

گیربکس اتوماتیک انواع خودرو

برندهای داخلی وخارجی
تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک انواع برند های روز دنیا همراه با تامین قطعات آنها خدمتی است که تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی به بهترین شکل ممکن آن را برای شما به انجام خواهد رساند.
 
 
 

نکات کلیدی

در مورد نحوه صحیح کار با گیربکس های اتوماتیک
 • خطاهای گیربکس را جدی بگیرید و در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. ادامه رانندگی با گیربکس معیوب، باعث گسترش خرابی به سایر قطعات شده که در نتیجه هزینه و زمان تعمیرات آن را چندین برابر می‌کند.
 • روغن گیربکس را در زمانبندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.
 • خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده‌تری نسبت به سایر خودروها دارند، ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و...استفاده نکنید.
 • مجموعه گیربکس اتوماتیک، سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتورشویی برای آنها توصیه نمی‌شود.
 • روغن مورد استفاده در از نوع ATF می‌باشند.
 

نکات نگه داری از گیربکس اتوماتیک

 • بهتر است هر چند وقت یکبار سرویس دوره ای گیربکس خودرویتان را انجام دهید، برای این کار سعی کنید به مراکز تخصصی این حوزه مراجعه نمایید.
 • روغن موتورهای گیربکس اتومات را به صورت مرتب و در زمان خود تعویض کنید زیرا در صورت عدم تعویض به موقع آن مجبور خواهید شد که در کل جعبه دنده را تعویض کنید.
 • در حالت خلاص رانندگی نکنید.
 • در هنگام گاز دادن حالت Drive را انتخاب نکنید.
 • پس از توقف کامل حالت پارک را انتخاب کنید.
 • در حال حرکت گیربکس را تعویض نکنید؛ زیرا تعویض در حال حرکت آن را دچار اصطکاک خواهد کرد.
 

چرا تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی؟

 

مرکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه مهندس ابراهیمی
بعضی از قسمت‌های خودرو در صورت داشتن کوچکترین مشکلی باید حتماً باید تعمیر شوند تا مشکل را بزرگ تر نکنند و به دیگر اجزا نیز آسیبی وارد نکنند. گیربکس اتوماتیک یکی از این قطعات است که متاسفانه اغلب اوقات مشکلات آن را بی اهمیت تلقی می کنند و توجه چندان خاصی به آن نخواهند کرد. اما در نظر داشته باشید که کوچکترین مشکلی در این قطعه می ‌تواند عملکرد خودرو را با مشکل مواجه سازد و مشکلات جدی را به وجود بیاورد، پس باید معتبر ترین مرکز تعمیر گیربکس اتومات را پیدا کنید تا مشکل آن به طور کامل حل شود و تا حد زیادی هزینه ها نیز کاهش پیدا کند.
بیشتر افراد بر اساس توصیه های که اطرافیان به آنها می کنند به تعمیرگاه های نامعتبر مراجعه خواهند کرد و هیچ ضمانتی جهت بهتر شدن جعبه دنده نمی دهند. پس مجبور می شوند بارها به مکان های متعدد مراجعه کنند و هزینه های گزافی را متحول شوند.
تنها راهی که می تواند مانع از پرداخت هزینه های گزاف و بروز مشکلات متعدد برای گیربکس اتومات خودرو باشد مراجعه به محل هایی است که به صورت تخصصی بر روی آن کار می کنند. در این صورت تمامی مشکلات این قطعه به صورت کامل حل خواهد شد.
تعمیرگاه تخصصی مهندس ابراهیمی در تعمیر و سرویس گیربکس‌ها تخصص بسیار بالایی دارد. اگر خودرو شما مشکلی در گیربکس را دارد، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است
که خودرو خود راتکان ندهید تا از صدمات و خسارات بیشتر جلوگیری کنید و سپس با تعمیرگاه گیربکس مهندس ابراهیمی با شماره های 09127908496 و 926 90 916-026 بگیرد تا شما را راهنمایی کنیم. اگر ماشین شما قابل رانندگی نیست، ما می‌توانیم خودروی شما را با خودروبر سفارشی به تعمیرگاه خودمان برسانیم